(Wpis nr 279) Dziś w cyklu…

17 listopada 2019

(Wpis nr 279)
Dziś w cyklu „Filmy ze Złotej Ery VHS” będzie jeden z największych przebojów kina sensacyjnego, legendarne, rewelacyjne dzieło Michaela Manna, z niesamowitą obsadą – Al Pacino, Robert de Niro oraz Val Kilmer i Tom Sizemore…

” Gorączka ” ( „Heat”, 1995 )

Zarówno Vincent Hanna (Al Pacino) jak i Neil McCauley (Robert De Niro) to profesjonaliści w swoim fachu. Pierwszy jest ofiarnym i niezmordowanym stróżem prawa, detektywem z Wydziału Zabójstw Policji L.A., odnoszącym liczne sukcesy w policyjnym fachu pomimo ciągłych niepowodzeń w życiu osobistym. Drugi to w pełni zdyscyplinowany i zarazem bezwzględny złodziej, który wraz z grupą swoich doskonale zorganizowanych ludzi pozostaje dla policji nieuchwytny… Kiedy tych dwóch mężczyzn stanie sobie na drodze, musi dojść do twardej i ostrej konfrontacji. Ale z tego starcia zwycięsko może wyjść tylko jeden z nich…

Film ma już prawie ćwierć wieku, a wciąż pozostaje wybitnym dziełem, ciągle trzymającym widzów w napięciu, i to pomimo swoich prawie 3 godzin. Duet Pacino – de Niro to najwyższe możliwe aktorskie zawodowstwo.
Strona techniczno-wizualna jest również wciąż na najwyższym poziomie, a pamiętne sceny ulicznej strzelaniny nadal są perfekcyjne.
Co nawet poskutkowało ich wykorzystaniem podczas szkolenia Marines jako przykład odwrotu pod ostrzałem.

Dla przypomnienia, oto ta emocjonująca scena – YouTube.
Jeśli ktoś jednak jeszcze filmu nie widział, to #polecam jak najszybciej go obejrzeć, bo rzadko można trafić na coś tak dobrego.
Zwiastun PL. Strona Filmweb.

Film do obejrzenia on-line, 1080p, lektor, cda.
[ ⇨ LINK ⇦ ]

Poprzedni wpis → jedyny w swoim rodzaju surrealistyczny horror Davida Lyncha.
„Głowa do wycierania”.

#gruparatowaniapoziomu #alpacino #deniro #klasyka

⇨ #zlotaeravhs – mój autorski tag do obserwowania przypominanych filmów, a zarazem do przeglądania wszystkich wcześniej prezentowanych.
W zakładce z grafiką można szybko i łatwo obejrzeć „hurtowo” komplet ich okładek…
⇨ https://www.wykop.pl/multimedia-tag/zlotaeravhs/ .

#filmnawieczor #ogladajzwykopem #nostalgia

pokaż spoiler #filmowyjanusz #wykopplus30club #film #filmy #kino #kinematografia #gimbynieznajo #lata90 #90s #vhs

No Comments

Comments are closed.