(Wpis nr 267) Dziś do cyklu…

7 listopada 2019

(Wpis nr 267)
Dziś do cyklu „Filmy ze Złotej Ery VHS” wybrałem ekranizację komiksu, mieszankę horroru, fantastyki i akcji, historię mrocznego, piekielnego superbohatera…

” Spawn ” (1997)

Agent służb specjalnych, zawodowy zabójca Al Simmons, dostaje kolejne zadanie, tym razem w Korei Północnej. Ma zniszczyć fabrykę w której jest produkowana broń biologiczna. Zostaje jednak zdradzony i w fabryce żywcem spalony przez swojego przełożonego. Trafia do Piekła, gdzie po pięciu latach podpisuje diabelski pakt – będzie mógł powrócić na Ziemię, ale w zamian będzie tu przewodził siłom ciemności w walce z siłami dobra.
Wkrótce w slumsach Nowego Jorku pojawia się tajemnicza, makabryczna postać ze spaloną twarzą – SPAWN. To ożywiony przez diabelskie moce Simmons – teraz obdarzony nadprzyrodzoną mocą wojownik, który może przekształcić każdą część swojego ciała w śmiercionośną broń. Jego piekielnym nadzorcą i pośrednikiem jest paskudny Klaun.
Wkrótce jednak Spawn się buntuje. Za namową poznanego Cagliostra, tajemniczego starszego człowieka stara się odkupić winy, występując przeciw swoim piekielnym mocodawcom. Musi również powstrzymać dawnego szefa marznącego o władzy nad światem.

Soundtrack do tego filmu zgromadził najpopularniejsze zespoły rockowe i metalowe tamtych czasów, takie jak Metallica, Korn, Slayer, Marilyn Manson i Prodigy, oraz najbardziej znanych DJ-ów i producentów sceny elektronicznej. Pozostał przez 25 tygodni na liście Billboardu(wg wiki).

Zwiastun oryginalny.
Nowy zwiastun fanowski.

Film do obejrzenie on-line na cda.
1080p, napisy. [ LINK ]
720p, lektor. [ LINK ]

Strona Filmweb.

Poprzedni wpis ⇨ sławny prehistoryczny film przygodowy…
” Walka o ogień „.

→ #zlotaeravhs ←
Mój autorski tag, gdzie można znaleźć wszystkie dotąd przypominane filmy, jak i te, które dopiero się pojawią…
A ich okładki możecie „hurtowo” przejrzeć w zakładce z grafiką…
⇨ https://www.wykop.pl/multimedia-tag/zlotaeravhs/ .

#komiks #horror #fantastyka #fantasy #akcja #filmnawieczor #gimbynieznajo #nostalgia

pokaż spoiler #komiksy #ogladajzwykopem
#wykopplus30club #filmy #film #kinofilia #kinocebulowe #kino #kinematografia #pieklo #vhs #rozrywka #magia #scifi #sf #sciencefiction

No Comments

Comments are closed.