TLDR: Nie pije 2 tygodnie, a…

12 lipca 2021

TLDR: Nie pije 2 tygodnie, a piłem 14 lat i jest w pytę chociaż nie w 100% i czasem telepie xD oraz recenzja filmu „Another round”.

Po 14 letnim stażu zdecydowałem, w wieku 29 lat, po kolejnej grubej imbie, że to pierdole, enough is enough i od 2 tygodni jestem trzezwy. To ogromny dla mnie sukces. Wydaje mi się, jakbym widział świat takim jakim jest naprawdę pierwszy raz w życiu xD i nie chodzi tylko jaki on wspaniały, drugą stronę też „widzę pierwszy raz”. No i skończył mi się syndrom odstawienia parę dni temu (nocne poty, brak snu, sny na jawie, telepanie).

W tym czasie byłem dwa razy na meczu w pubie z kolegami, którzy, o dziwo, mnie wspierają zamiast robić żarty czy „ze mną się nie napijesz”, pomimo początkowych obaw, bawiłem się świetnie. Muszę przyznać, że w drodze na wczorajszy mecz myślałem, że mnie rozjebie, jak se małpy nie kupię ale dałem radę i w samym pubie nie było już żadnych problemów.

Do tego byłem w kinie na filmie „Another Round” który jest czarna komedia o… Alkoholizmie xD i tak na początkowych scenach, gdzie piją, również mnie trochę nosiło(szczególnie że w moim kinie sprzedają piwo) ale wraz z postępem fabuły desperacja odeszła i zrobiła miejsce refleksji, nad sobą, nad filmem, na alkoholem(że żyjemy w społeczeństwie xD xD xD)
Film nie przedstawia alkoholu w jednoznacznie złym świetle, bo alko samo w sobie nie jest zle, to od nas, ludzi, zależy co i jak z nim zrobimy i czy staniemy się od niego zależni. Dla tych co twierdzą, że to świat ich zmusił do picia powiem jedno… Nie bądźcie ofiarami okoliczności, świat was nie złapał za mordę i nie wlewał wódy.
Wracając do filmu, genialny, posmiejemy się, poplaczemy i co najważniejsze pomyślimy oglodajac go. To wszystko przy akompaniamencie świetnej gry aktorskiej, z główną rola Madsa Mikkelsena.

No to się rozpisalem. Pozdrawiam Mirasy.

#alkoholizm #narkotykizawszespoko #film

No Comments

Comments are closed.