Skąd w amerykańskich filmach…

24 czerwca 2021

Skąd w amerykańskich filmach i serialach pojawia się taki przekaz że bogaci rodzice nie poświęcają wystarczająco uwagi swoim dzieciom i ich nie kochają? W popkulturze często przewija się ten schemat że dzieci w bogatych rodzinach są nieszczęśliwe bo niby mają wszystkie gadżety ale rodzice mają w nich wyjebane. Tymczasem dzieci z biedniejszych rodzin są otoczone opieką rodzicielską w domu jest ciepła atmosfera i tak dalej. I koniec końców wychodzi na to że to ten dzieciak z bogatej rodziny zazdrości temu biedakowi kochających rodziców i ten biedak ma lepsze i szczęśliwsze życie od banana.

Tymczasem z moich obserwacji wynika coś dokładnie odwrotnego. To ci bogatsi rodzice częściej dbają o swoje dzieci a ci biedni mają wyjebane. Co bogatsi wożą swoje dzieci na zajęcia dodatkowe, zabierają na wakacje i utrzymują na studiach a ci biedniejsi w ogóle się nie interesują dzieciakami każą im dorabiać w wakacje w jakiś kołchozie a o zapewnieniu warunków do pójścia na studia to zapomnij.

Skąd się bierze taki przekaz w popkulturze? Czy to jakiś sposób programowania społeczeństwa i wmawiania żeby nie zazdrościli bogatym i że pieniądze szczęścia nie dają ( #teoriespiskowe )?

#rodzina #rodzicielstwo #rodzice #film #dzieci

No Comments

Comments are closed.