Kolejny pisowski nominat…

10 lipca 2021

Kolejny pisowski nominat rozpirza kolejną instytucję:

Wydano publiczne pieniądze. Efekt? Na pokaz przyszły 4 osoby

Pracownicy Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego (FINA) zarzucają nowemu dyrektorowi złą organizację, która doprowadziła do chaosu w instytucji. W letnim cyklu filmowym przygotowanym przez FINA, który w poprzednich edycjach przyciągnął kilkuset widzów, w tym roku wzięło udział zaledwie kilku.

W marcu tego roku minister kultury Piotr Gliński odwołał Dariusza Wieromiejczyka z funkcji dyrektora Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego (FINA). Przyczyną odwołania miało było rzekomo włączenie do przeglądu filmów o tematyce kobiecej krótkiego filmu o fabryce wibratorów na Węgrzech.

Wieromiejczyka na stanowisku dyrektora Filmoteki Narodowej zastąpił Robert Kaczmarek. To reżyser, scenarzysta i producent, m.in. filmów o żołnierzach wyklętych, katastrofie smoleńskiej i Lechu Kaczyńskim. Jest laureatem Platynowego Opornika za twórczą „niezłomność i bezkompromisowość” na gdyńskim festiwalu Niepokorni, niezłomni, wyklęci.

Kaczmarek ma na koncie współpracę z Grzegorzem Braunem, posłem Konfederacji. Razem nakręcili film „Towarzysz generał” o Wojciechu Jaruzelskim. Prywatna spółka producencka Kaczmarka Film Open Group odpowiada za produkcję filmów Jana Pospieszalskiego i Ewy Stankiewicz „Solidarni 2010” oraz „Krzyż”.

https://www.wykop.pl/link/6183063/wydano-publiczne-pieniadze-efekt-na-pokaz-przyszly-4-osoby/

#polska #kultura #film #dobrazmiana #bekazprawakow #bekazkatoli #bekazpisu #neuropa

No Comments

Comments are closed.