Kolejne świetne prace…

25 lipca 2020

Kolejne świetne prace Arkadiusza Andrejkowa o którego niezwykłych muralach na stodołach pisaliśmy tutaj: https://www.zwiadowcahistorii.pl/projekt-cichy-memorial-maluje-murale-na-stodolach-i-przywraca-pamiec-galeria-30-stu-prac/
Jak pisze autor na swojej stronie FB „Obrazy powstały w ramach inicjatywy „Przystanek Qltura”. Ten po prawej przedstawia scenę z filmu Ryś z 1982 roku, którego sceny były kręcone głównie w Skaryszewie. Jedną z ról odegrał widoczny na zdjęciu Franciszek Pieczka.
Na drugim przystanku wykonałem portret Jarosława Iwaszkiewicza, który akcję jednego ze swych opowiadań pt. „Kościół w Skaryszewie” osadził własnie w tym mieście.

Przystanki znajdują się na terenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Skaryszewie i pełnią funkcję miejsca, przy którym można odpocząć i odnaleźć trochę cienia w upalne dni.”

Chcesz być na bieżąco? #zwiadowcahistorii – tag z moimi najciekawszymi znaleziskami! Zapisz się też do mikrolisty zwiadowcahistorii lub zaplusuj ten komentarz, bym zawołał Cię do najlepszych znalezisk!

#ciekawostki #mural #sztuka #malarstwo #mazowieckie #film #filmy

No Comments

Comments are closed.