#filmnawieczor…

26 kwietnia 2021

#filmnawieczor #film
Oglądałem wczoraj mortal kombat i chyba dzięki negatywnym opinią o tym filmie – pozytywnie się zaskoczyłem.
Fabuła/scenariusz to wiadomo jak w filmie na podstawie mortala – historia jest napisana tak, żeby prowadziła nas od jednego pojedynku do następnego i to po prostu działa.
Choreografia walk jest zrobiona prawidłowo, ogląda się je przyjemnie. W filmie jest dużo atakow/kombosów i oczywiście fatality odwzorowanych tak dobrze, jakby żywcem je wyciągnęli z gry. Wszystkie postacie też wyglądają bardzo podobnie do oryginałów z gier, kostiumy są świetne, a książę Goro to najlepiej wyglądająca postać zrobiona w całości w CGI jaką widziałem w ostatnich latach. Przyzwyczaiłem się, że takie postacie najczęściej sprawiają wrażenie kiczowatych i plastikowych, a tutaj tego zdecydowanie nie było.
Jedyny minus jaki mi się nie podobał w tym filmie to to, że pojedynek przegrała i została zabita tylko jedna „dobra” postać, ale licze ze to się zmieni jeśli będą kontynuację, a fabularnie na to się zanosi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Podsumowując, po bardzo słabym i rozczarowującym Ip Manie 4, tegoroczny Mortal Kombat mnie nie zawiódł i mogę z lekkim sercem polecić każdemu, czy to komuś kto lubi filmy ze scenami walki w ręcz, fanom serii gier mortal kombat, ale i ludziom którzy po prostu nie mają co obejrzeć na ten wieczór

Daje solidne 7/10

No Comments

Comments are closed.