#ciekawostki Olejcie co…

27 czerwca 2021

#ciekawostki
Olejcie co teraz robicie, usiądźcie i „słuchajcie” tego:
Pewnie wielu z was kojarzy tzw. „Frytke z Big Brothera” ale jeśli wydaje się wam że to jakaś randomowa celebrytka z która puściła się w basenie z jakimś typem, to grubo się mylicie!

Pani Agnieszka Frykowska jest wnuczką Wojciecha Frykowskiego, znanego (niegdyś) holywoodzkiego producenta filmowego który był bliskim przyjacielem Romana Polańskiego, i co najciekawsze został on brutalnie zamordowany wraz z żoną Polańskiego (Sharon Tate) i kilkoma inny osobami w jego willi w Beverly Hills przez sektę Mansona! Motyw tego morderstwa był jednym z głównych wątków w fiImie „Pewnego razu… w Hollywood” z Bradem Pittem i L. DiCaprio! (ʘ‿ʘ)

…ale to jeszcze nie koniec histori!
Ojciec pani Frykowskiej (czyli syn Wojciecha) pan Bartłomiej Frykowski był operatorem filmowym znanym np. z ekranizacji „Pana Tadeusza” czy „Ogniem i mieczem”. Pan Bartłomiej też został brutalnie zamordowany, lecz tym razem w Polsce i to w bardzo tajemniczych okolicznościach, co najciekawsze też nie w swoim domu, a w wystawnej posiadłości pani Karoliny Wajdy – córki… Andrzeja Wajdy i Beaty Tyczkiewicz! |૦ઁ෴૦ઁ| Napisałem że sprawa jest tajemnicza, gdyż śmierć oficjalnie została zakwalifikowana jako samobójstwo, podczas gdy chłop trafił do szpitala z wieloma ranami kłutymi np. brzucha!! Przyznam że to musi być bardzo finezyjny sposób na odebranie sobie życia, pójść do znajomych i w ich kuchni, dźgać się nożem w po całym ciele!? ( ಠ_ಠ)

Podsumowując powiem tylko że cała ta historia jakaś taka dziwna i tajemnicza, trochę jak w przypadku Beksinśkich… (・へ・)

#kino #film #polanski #historia #hollywood #usa #kinematografia #filmy #bigbrother #kryminalne #morderstwo #afera #ostatniarodzina #sekta #tworczoscwlasna #filmnawieczor #ciekawostkihistoryczne #sztuka #ciekawostkifilmowe #tajemnice #masoneria #frytki

No Comments

Comments are closed.